Szkoła Pozytywnego Myślenia, czyli..?

Od tego roku zostaliśmy włączeni do grona „Szkół Pozytywnego Myślenia”. Dzięki programowi pozyskujemy i wykorzystujemy narzędzia, które stanowią praktyczne wsparcie dla nauczycieli i naszych podopiecznych. 

„Co by się stało gdybyśmy od dzisiaj zaczęli zmieniać nastawienie do ludzi, nasze codzienne nawyki, nasze podejście do nauki i szkoły? Może moglibyśmy na początku dnia zacząć przygodę z nauką na lekcjach po prostu stosując pozytywne myślenie, skupilibyśmy się wokół pozytywnych aspektów bycia razem w szkole? To właśnie w szkole dzieci i młodzież, ale także nauczyciele, spędzają większość swojego czasu w ciągu dnia. Jeśli właśnie tam zaczniemy naukę pozytywnego myślenia wesprzemy nie tylko ich zdrowie psychiczne, ale także pomożemy im w osiąganiu coraz lepszych wyników edukacyjnych.

Pozytywne myślenie w szkole daje siłę do uwierzenia w siebie, budowania wartościowych relacji, dbania o własne bezpieczeństwo w stosunkach międzyludzkich, rozwój zgodny z wartościami społecznie przyjętymi, a to nie koniec!”

(źródło: myslepozytywnie.pl)