W grupie raźniej:)

W ostatnich tygodniach klasa pierwsza wykonywała prace grupowe/zespołowe i świętowała ich efekty 🙂 Podczas zajęć kreatywnych uczniowie mieli za zadnie stworzyć projekt własnej zabawki. Każda z grup pracowała bardzo intensywnie (uczniowie dzielili się pracą, wyznaczali poszczególne etapy działania, ulepszali, naprawiali swoje dzieła). Dzięki współpracy, pierwszoklasistom udało się stworzyć: poruszającą się wiewiórkę, wielofunkcyjnego robota i bardzo praktyczny zestaw do gry w minihokeja (bramka, piłka, kije). Wszyscy uczniowie, działając w zespołach wzięli również udział w quizie wiedzy pierwszoklasisty. Niektóre z pytań były podchwytliwe, lecz dzięki wspólnemu myśleniu obu zespołom udało się uzyskać dużą liczbę dobrym odpowiedzi:) Kilku uczniów, w nawiązaniu do omawianej w ostatnim czasie historii Skierniewic (Krzysztof Ciołakowski, Mateusz Chadamik, Igor Fijałkowski) przygotowało prezentacje o najważniejszych skierniewickich zabytkach, wzbogacając je pięknymi rysunkami:)

Katarzyna Czeczott