Zalało podłogi w naszej nowej szkole, pomoc pilnie potrzebna!

W sobotę 23 marca odbyliśmy wizję lokalną w nowym budynku szkoły, aby stworzyć listę zadań – prac koniecznych do wykonania wewnątrz placówki po zainstalowaniu wszystkich modułów na wylanej płycie fundamentowej i zadaszeniu budynku. Z zaplanowanych w środku prac najważniejsze to położenie instalacji elektrycznej i hydraulicznej, nowej wykładziny podłogowej, biały montaż w łazienkach oraz dobudowanie kilku ścian w celu wyodrębnienia gabinetów specjalistycznych do pracy indywidualnej z uczniem.

W czasie wizyty okazało się, że niektóre fragmenty podłóg są mokre i zapadnięte, a więc konieczna będzie ich naprawa lub wymiana. Po zdjęciu tych fragmentów stało się jasne, że problem jest dużo poważniejszy. Wyszło na jaw, że mokra jest również izolacja z wełny pod mokrymi płytami OSB. Stało się zrozumiałe, że intensywne opady deszczu jakie miały miejsce w ostatnich dniach, kiedy nad częścią budynku nie było jeszcze zadaszenia wyrządziły znaczne szkody. Obawiamy się, że konieczne będą nieplanowane wcześniej, dodatkowe wydatki wynikające z nagłej potrzeby naprawy zniszczonej podłogi, powstałe w wyniku wystąpienia nieprzewidzianej przez nas sytuacji. Zdarzenie to może mieć istotny wpływ na skuteczność i terminowość dalszych prac w realizacji inwestycji i jej zakończenia. Poniżej kilka zdjęć ilustrujących nasz problem:

Wobec tak poważnego wyzwania zwracamy się do naszych rodziców o pomoc, aby w miarę swoich możliwości, zaangażowali się prace naprawcze, polegające na zerwaniu zniszczonych podłóg, wymianie mokrej wełny izolacyjnej na nową i położeniu nowych, suchych płyt OSB pod planowaną wykładzinę podłogową.

Z góry dziękujemy za każdą parę rąk chętnych i gotowych do pracy, co pozwoli nam zaoszczędzić środki, które musielibyśmy gromadzić aby zatrudnić ekipę remontową! Gorąco prosimy również o darowizny z przeznaczeniem na zakup materiałów budowlanych na nowe podłogi. Z góry bardzo dziękujemy! Mamy nadzieję, że zaistniały problem nie zniweczy naszych planów zakończenia budowy do wakacji i pozwoli na czas zdążyć z przygotowaniem nowego budynku na przyjęcie uczniów we wrześniu!