A przyroda się zmienia …

ptak

W piątek 27.11.2015 w naszej szkole gościła pani Kinga Nowak, która jest pracownikiem Bolimowskiego Parku Krajobrazowego. Prelekcja pt. „Jesień w Bolimowskiem Parku Ktajobrazowym” rozpoczęła cykl spotkań z panią Kingą dotyczący zman w świecie przyrody w różnych porach roku w BPK. Spotkania będą odbywały się zarówno w szkole, jak i w terenie.

Na piątkowym spotkaniu dzieci dowiedziały się między innymi jak zmienia się roślinnosć jesienią, jakie zwierzęta żyją w BPK i jak  przygotowują się do nadejścia zimy, Dzieci dowiedziały się, które zwierzęta zapadają w sen zimowy. Wspólnie rozpoznawaliśmy  ptaki, rozróżniając te, które odlatują do ciepłych krajów na zimę od tych, które pozostają z nami przez cały rok. Po tym spotkaniu dzieci z pewnością poszerzyły swoją wiedzę przyrodniczą.

Ewa Kornacka, wychowawczyni kl. startowej