Będę jak „Strażak Sam”

W imieniu klasy startowej z Niepublicznej Szkoły Podstawowej „Źródła”  składamy serdeczne podziękowania pracownikom Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Skierniewicach za umożliwienie naszym podopiecznym poznania zawodu strażaka z bliska, za miłe przyjęcie, ciekawe opowieści oraz za zaprezentowanie sprzętu i wozów strażackich.

Tym razem dzieci z klasy startowej odwiedziły Straż Pożarną w Skierniewicach. Podczas tej wizyty, która miała miejsce 4 maja br.,  nasi milusińscy poznali z opowieści strażaków tajniki ich pracy. Nie mniejsze wrażenie na dzieciach robił widok sprzętu – ubrania, kaski, wozy i sprzęt służący do gaszenia pożarów. Przez chwile dzieciaki mogły poczuć się jak strażacy przymierzając hełm czy wsiąść do wozu strażackiego. Nawet nasza Pani chciała zostać kierowcą takiego sprzętu i chętnie testowała głośny klakson. Choć zupełnie dzieci się tego nie spodziewały, podczas odwiedzin mogły przeżyć i zobaczyć na własne oczy jak strażacy postępują w momencie gdy zostają wezwani do zdarzenia, jak szybko potrafią się ubierać i jechać na akcję. To było nieprawdopodobne szczęście, gdyż okazało się, że był to fałszywy  alarm i wszystko skończyło się dobrze. Zawód strażaka to ciężka i niebezpieczna praca za którą jesteśmy bardzo wdzięczni.

W Dniu Strażaka życzymy Wam, by służba drugiemu człowiekowi była zawsze źródłem osobistej satysfakcji i społecznego uznania!

Joanna Kryczka