Cudowne wspomnienia z Wrocławia:)

Na początek chcę bardzo podziękować dzieciom za godne podziwu reprezentowanie naszej szkoły, Skierniewic oraz województwa łódzkiego na  XII Ogólnopolskiej Olimpiadzie Kreatywności Destination Imagination we Wrocławiu. Jestem z Was dumna i bardzo szczęśliwa, że odkryliście i pokazaliście tyle swych umiejętności i zdolności, a w dodatku jesteście zgraną paczką doskonale rozumiejących się „Przyjaciół ze Źródeł”. Wasza kreatywność, niezliczone uzdolnienia i świetna komunikacja zapowiadają Wam wspaniałą przyszłość.
Podziękowania należą się również wszystkim rodzicom za zaangażowanie, pomoc w organizacji wyjazdu i opiece nad drużyną. Szczególnie chcę podziękować P. Marcie Kornackiej, P. Teresie Bibik, P. Anecie i Jackowi Markowicz, P. Monice Walas.
Wszystkim rodzicom chcę bardzo podziękować za przemiłe powitanie drużyny na dworcu w Skierniewicach. Jestem przekonana, że dzieci tego nigdy nie zapomną 🙂
Czas spędzony we Wrocławiu był wyjątkowy pod wieloma względami. Nasze sześciolatki nie tylko dużo się nauczyły i doświadczyły, ale bardzo zżyły się ze sobą. Dlatego  nie chciały wracać, były bardzo zadowolone i dowartościowane. Ja również bardzo miło wspominam ten czas i to nie tylko same  występy drużyny, ale odwagę, koncentrację, wytrwałość i radość jaka im towarzyszyła podczas całego pobytu.
Gratuluję Wam kochani tego jak współpracowaliście ze sobą, znosiliście dzielnie i bez narzekania  wszystkie trudy, samodzielnie podejmowaliście najtrudniejsze wyzwania i potrafiliście cieszyć się każdą chwilą: tęczą nad miastem, rekinem podpływającym tuż pod szybą, spotkaniami z całą masą zwierząt w zoo, afrykarium, piękną panoramą Wrocławia z najwyższego w Polsce budynku – Sky Tower, poszukiwaniem wrocławskich krasnali, jazdą tramwajem, szukaniem odpowiedzi na zagadki z języka angielskiego na przystanku, czytaniem napisów w czasie jazdy, eksperymentami z suchym lodem, motylkiem Stefankiem,  goframi „Pod papugami”, nutellą w hotelowym menu i konkursami sportowymi i grami zespołowymi, a także czytaniem i modlitwą przed snem.
Ciężko pracowaliście przez wiele miesięcy, dlatego tym bardziej należały Wam się te piękne, pożyteczne i radosne dni we Wrocławiu.
Jesteście dzielni, samodzielni, wyjątkowi – wyjazd z Wami to prawdziwa przyjemność i radość:)
Nasz okrzyk: „Jeden za wszystkich! Wszyscy za jednego!” nabrał nowego, głębszego wymiaru. Zawsze będę pamiętać nasze „tulisie” i zaproszenie Pana Boga na Wasz występ i oczywiście to jak dzielnie się spisaliście. Do dziś jestem bardzo wzruszona i żałuję, że wszyscy rodzice nie mogli zobaczyć swoich dzieci w akcji. Na pocieszenie mamy filmy i trochę zdjęć…
Również eksperci nie ukrywali, że totalnie ich zaskoczyliście! Mega pozytywnie i „bez ściemy”. Wyprzedziliście nie tylko podstawę programową, ale najśmielsze wyobrażenia dorosłych na temat Waszych możliwości 🙂
Dobrze zrozumieliście nasze przysłowie „Ciężka praca się opłaca”, dodałabym jeszcze samodzielna (ale drużynowa). Tak! Wierzę w Was! Udowodniliście co potraficie i nie jedno jeszcze przed Wami. To dopiero początek… Przekonaliście ekspertów, rodziców, publiczność i trenera, czyli mnie.
To wielka odpowiedzialność szlifować takie diamenty 🙂  Życzę Wam kolejnych sukcesów i radości przeżywanej w drużynie.
Agnieszka Caban