Dzień Chłopaka w klasie trzeciej

Drodzy sympatycy trzecioklasistów, jedna z mam przekazała niemałą relację z tego, co się działo w klasie trzeciej w Dniu Chłopaka. Miłej lektury!

Klasa trzecia składa się z samych chłopców, więc ich święto musiało być wyjątkowe. Najpierw uczniowie zostali zaproszeni do auli, gdzie obejrzeli film animowany „BEN HUR”, który bardzo im się spodobał. Mieli okazję zobaczyć wzór mężczyzny wytrwałego, cierpliwego, szlachetnego i odpowiedzialnego.

Po filmie p. Agnieszka zaprosiłą chłopców do klasy nastawiając ich na normalne zajęcia szkolne. Kiedy weszli … niespodzianka! W sali byli rodzice z poczęstunkiem. Ale to jeszcze nic! Klasa była całkowicie odmieniona. Rodzice w tajemnicy przed dziećmi, dzień wcześniej na stałe odmienili salę. Pojawił się podwieszony u sufitu namiot rycerski, a  w nim lampa solna (zamiast ogniska) i po poduszce dla każdego chłopca. Chłopcy oniemieli… Takiej niespodzianki się nie spodziewali, … rozsiedli się i rozmarzyli.DSCN0774b

Szybko jednak dojrzeli miniboisko i dwie bramki do gry w piłkę nożną i  piłkę „chińską”. Zanim jednak p. Darek (tata Antka) zainaugurował pierwszy mecz każdy miał okazję poczęstować się smakołykami od rodziców. Jakież miłe było podziękowanie chłopców. Praca p. Agnieszki bardzo widoczna:)

Mecz! co to była za frajda. Pan Darek nie mógł ich ograniczyć dojednorazowej gry.

DSCN0779bDSC05712b

Ale to nie koniec wrażeń i niespodzianek! Następny był film „HUSARIA”, gdzie chłopcy mogli zobaczyć prawdziwych polskich rycerzy. Miało to na celu wprowadzenie ich w ideały rycerskie, które będą coraz lepiej poznawać w ciągu roku szkolnego, by na koniec trzeciej klasy mogło odbyć się „pasowanie na rycerza”.

Myślicie Państwo, że to koniec? Otóż nie. Zabrano chłopców na wycieczkę. Spodziawali się wyprawy do parku linowego (jak w zeszłym roku), ale w planie było o innego. Okazało się, że będą mogli własnoręcznie przygotować pizzę (uformować ciasto, dobrać składniki, wstawić do pieca). Zrobili to w „Gazdówce”, gdzie po wyśmienitym posiłku mogli się jeszcze wyszaleć na dworze.

Dzień pełen wrażeń i niespodzianek. Dziękujemy Rodzicom za nową salę i moc atrakcji dla chłopców!