Lekcja terenowa: Co może powstać z odpadów?

W czwarek 22.10.2015 r. wszyscy uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w lekcji terenowej, która odbyła się w siedzibie firmy O – PAL zajmującej się recyklingiem i utylizacją odpadów. Dzieci oglądały co dzieje się ze zużytym sprzętem elektronicznym i elektrycznym. Dzieci obserwowały jak demontuje się stary kompuer i co dzieje się  dalej z jego częściami. Dowiedziały się między innymi, że w zużytym komputerze można znaleźć złoto. Pracownicy firmy zademonstrowali również co można zrobić ze starych kineskopów telewizyjnych. Obserwowaliśmy proces czyszczenia szkła w specjalnej maszynie oraz oglądaliśmy co może powstać ze zużytych ekranów telewizora. Każde dziecko otrzymało na pamiątkę fragment rozdrobnionego i oczyszczonego szkła. Tak przeprowadzona lekcja w terenie z pewnością uzmysłowi dzieciom jak ważne jest zbieranie i segregowanie śmieci. Dzieci zrozumiały, że z niepotrzebnych odpadów i śmieci może powstać coś zupełnie nowego i użytecznego.

DSC05850A DSC05858A DSC05865A DSC05869A DSC05872A DSC05877A

SERDECZNIE DZIĘKUJEMY FIRMIE O-PAL ZA CIEKAWĄ LEKCJĘ DLA NASZYCH UCZNIÓW!