Najlepszy siedmiolatek w Skierniewicach

5 grudnia 2015 roku odbył się w Skierniewicach turniej mikołajkowy w szachach. W grupie dzieci z rocznika 2008 i młodszych wzięło udział dwóch uczniów naszej szkoły. Pomimo silnej konkurencji – w turnieju wzięli udział wszyscy najsilniejsi uczniowie klasy szachowej ze Szkoły Podstawowej Nr 5 – zwyciężył siedmioletni Jacek Adamala, uczeń klasy drugiej w naszej szkole. Jacek wygrał wszystkie partie i zakończył turniej z przewagą dwóch punktów nad drugim zawodnikiem.
Znakomity wynik uzyskał również pięcioletni Tomek Adamala, uczeń klasy startowej. Pomimo bycia najmłodszym zawodnikiem turnieju (Tomek był jedynym pięciolatkiem rywalizującym pośród sześcio- i siedmiolatków), Tomek zdobył połowę możliwych do zdobycia punktów i zakończył turniej na jedenastym miejscu, wyprzedzając dokładnie połowę przeciwników.
Chłopakom gratulujemy sukcesów i zachęcamy do dalszego treningu.
 IMG_20151205_140550 IMG_20151205_140629