Robimy „SZLACHETNĄ PACZKĘ”

Drodzy,

społeczność naszej szkoły podjęła wyzwanie – przygotowujemy paczkę dla potrzebującej rodziny z naszej okolicy.

Zachęcamy do przyłączania się do akcji. Dary mogą być również w formie pieniężnej, wtedy my poczynimy potrzebne zakupy. Podarunki przynosimy do czwartku 10 grudnia włącznie. Paczki lub pieniądze zostawiamy u wychowawcy, dalej trafią do koordynatora akcji.

Jeśli planujecie zakup konkretnego daru prosimy deklarujcie to telefonicznie lub mailowo (aby wybrane potrzeby nie dublowały się i abyśmy mogli zapewnić rodzinie wszystko, czego potrzebuje).

W czwartek i piątek po południu (od godz. 15.00) zapraszamy do pomocy przy robieniu paczek. Prosimy aby każdy przyniósł w miarę możliwości choć jednoą rolkę papieru do pakowania prezentów. Zachęcajmy do włączenia się w akcję również naszych przyjaciół i znajomych. Potrzebny będzie też większy samochów, którym w sobotę o 9.00 zawieziemy podarunki do Łowicza, do magazynu „Szlachetnej Paczki”.

Kasia i Dominik Koteccy

szkolni koordynatorzy akcji „Szlachetna Paczka” grudzień 2015

tel. 508 265 175, [email protected]

Poniżej informacje o rodzinie, jej potrzebach i marzeniach.

Opis rodziny

Pani Agnieszka (25 lat) wraz z mężem Sylwestrem (27 l.) są rodzicami dwójki dzieci: Piotrusia (8 l.) oraz Oli (7l.). W domu wspólnie z rodziną mieszka także mama pani Agnieszki – pani Teresa ( 51 l.) Pani Agnieszka wraz ze swym mężem zostali rodzicami w bardzo młodym wieku ale obydwoje ze łzami w oczach powiedzieli, że nie żałują żadnej decyzji. Odważnie podjęli próbę i udało im się stworzyć szczęśliwą rodzinę. Rok temu zmarli dziadkowie pani Agnieszki, których pomoc zarówno życiowa jak i finansowa była bardzo doceniana. Obecnie p. Agnieszka poszukuje pracy. Niestety mimo chęci barierą nie do pokonania okazał się brak wykształcenia, doświadczenia, a także trudności komunikacyjne, gdyż nie posiada ona prawa jazdy, ani samochodu, a autobusy do miasta z miejscowości, w której mieszka, odchodzą tylko dwa razy dziennie. Pani Agnieszka chciałaby podjąć pracę jako fryzjer bądź pomoc fryzjera, czuje się w tym bardzo dobrze. Myśli również o zapisaniu się na specjalny kurs za pośrednictwem urzędu pracy. Marzy o tym, żeby jej pasja mogła stać się dla rodziny szansą na lepsze jutro. Jedynym żywicielem rodziny jest pan Sylwester, który pracuje jako budowlaniec. Mama p. Agnieszki, z uwagi na problemy zdrowotne, od czasu do czasu może podjąć jedynie pracę dorywczą. Mimo ciężkiej sytuacji materialnej pani Agnieszka z mężem dbają o to, by dzieci nie odczuły ich obecnej sytuacji i by na ich twarzach zawsze gościła radość. Obecnie po odjęciu wydatków związanych z domem (ok.490zł), rodzinie na jedną osobę pozostaje 244zł. Mieszkają w dwóch pokojach, jednak największym problemem jest brak podłączenia domu do bieżącej wody.
Wśród najważniejszych potrzeb rodziny wymieniana jest lodówko-zamrażarka, może być używana ważne by była sprawna. Rodzina prosi również o odzież na sezon zimowy, gdyż ta którą posiadają jest już bardzo zniszczona. Wśród innych ważnych potrzeb rodzina wymienia opał i żywność.

Potrzeby rodziny

I. Żywność trwała: Podstawowe produkty żywnościowe: Herbata, Kasza, Cukier, Konserwy mięsne, Kawa, Makaron, Olej, Konserwy rybne, Ryż, Mąka, Dżem, Warzywa w puszkach; Inne: słodycze dla dzieci.

II. Środki czystości i artykuły higieniczne: Proszek do prania, Płyn do mycia naczyń, Mydło/żel myjący, Pasta do zębów, Płyny czyszczące, Szampon, Szczoteczka do zębów.
III. Odzież i obuwie: ciemna kurtka zimowa dla Piotrusia (160 cm wzrostu) i p. Jacka ( M), spodnie dla Piotrka (najlepiej z gumką w pasie), krótkie kozaki dla p. Agnieszki (rozmiar 39).
IV. Materiały szkolne: Farbki, Papier kolorowy, Bloki, Przybory do pisania, Kredki, Plastelina, ołówki.
V. Wyposażenie mieszkania: Koc, Poduszka.
VI. Inne potrzeby: Lodówko-zamrażalnka i opał na zimę.

Szczególne upominki na gwiazdkę:)

Pani Tereska ucieszy się z książki kucharskiej, Piotruś marzy o gitarze lub sterowanym samolocie, a Aleksandra o lalce lub flecie, by móc z Piotrkiem stworzyć zespół. Pani Agnieszka zadowoli się z zimowej czapki oraz szalika (kominu), a uśmiech na twarzy pana Sylwka wywoła skrzynka na narzędzia.