Tydzień patriotyczny

DSC04170W tygodniu patriotycznym dzieci uczyły się hymnu państwowego, poznawały symbole narodowe oraz lokalne, przygotowały przedstawienie z okazji rocznicy odzyskania nieodległości.

Poza nauką czym jest patriotyzm był to też czas na praktyczne ćwiczenia:

1) Nasi uczniowie – Zuzanna Kłossowska, Marta Maniakowska i Jakub Caban godnie reprezentowali szkołę na XXII Skierniewickim Biegu Niepodległości. Celem imprezy było uczczenie Święta Niepodległości oraz upowszechnienie wśród dzieci i młodzieży biegania jako najprostszej formy ruchu na świeżym powietrzu. Wszyscy uczestnicy tej imprezy nad skierniewickim zalewem dostali pamiątkowe dyplomy oraz kamizelki odblaskowe. Dzieci ze ŹRÓDEŁ można zobaczyć tutaj:

2) Nasi uczniowie wzięli również udział w konkursie „Wojsko Polskie w oczach dzieci”.Wśród prac wyróżnionych znalazła się praca Antoniego Gołębieskiego, ucznia 2 klasy, którego wychowawczynią jest Pani Agnieszka Porczyk. W konkursie brali udział uczniowie z powiatów -skierniewickiego,rawskiego,kutnowskiego oraz łowickiego łącznie ok. 240 prac. Uroczyste wręczenie nagród odbyło się w kościele garnizonowym podczas odbywających się tam głównych uroczystości związanych z obchodami Święta Niepodległości w naszym mieście. Po uroczystej mszy świętej przyznano również odznaczenia i awanse wojskowe.
3) Zwieńczeniem „ćwiczeń patriotycznych” był apel z okazji rocznicy odzyskania nieodległości. Ogromne podziękowania dla wychowawców i dzieci za piękne przygotowanie. Dzieci zainscenizowały ten ważny moment w naszej historii. Były wiersze, pieśni, scenki. Wielkie uznanie należy się za dekoracje i stroje dzieci. Taka lekcja historii na pewno pozostanie w sercach i umysłach uczestników. Na zakończenie, naszym corocznym zwyczajem, uczniowie klasy pierwszej dostali flagi Polski, aby wartości patriotyczne pielęgnować także w swoich domach podczas różnych uroczystości państwowych.