Wobec zagrożeń świata

Niejednokrotnie skupiamy się na zwalczaniu zewnętrznych czynników, zapominając zupełnie, że czasami sami otwieramy do nich drogę.

Jak ustrzec niewinność dzieci? To pytanie nurtuje wielu rodziców. […] Na początek zobrazujmy kilka najistotniejszych zagrożeń zewnętrznych, przedstawiając propozycję przeciwdziałania. Oto kilka zasad dla rodzica:

1.  Bądź AKTYWNY ale nie bądź aktywistą, tzn. dobierz działania do swoich możliwości czasowych, nie odbieraj sobie wspólnego czasu z rodziną ani Twojej rodzinie z Tobą.

2. CZYTAJ TREŚĆ planu zajęć dodatkowych, protestu lub petycji, którą chcesz podpisać/rozesłać, szukając elementów, z którymi w większości się zgadzasz lub nie.

3. INFORMUJ o zagrożeniu innych rodziców, wychowawców, pedagogów.

4. Przedstawiaj rzeczową ARGUMENTACJĘ.

5. WSPIERAJ organizacje przeciwdziałające opisywanym zagrożeniom: mówiąc innym o ich działaniach i efektach ich działań oraz wspierając finansowo – zacznij od 1 zł. […]

fragment artykułu Wobec zagrożeń świata, Magdalena i Piotr Ogrodowczykowie

źródło: Wieczernik, styczeń-luty 2015, pismo Ruchu Światło-Życie

ogrodowczykowieMagdalena i Piotr Ogrodowczykowie

Małżonkowie zajmujący się zagadnieniami wychowania i profilaktyki problemów dzieci i młodzieży. W swojej posłudze na rzecz profilaktyki zdrowia rodziny mają dużą praktykę w indywidualnej pracy z młodzieżą i dorosłymi: towarzyszą małżeństwom w kryzysie, prowadzą liczne konferencje, kursy przedmałżeńskie, autorskie warsztaty dla rodziców. Posługują w poradni życia rodzinnego. Są małżeństwem od ponad 18 lat, rodzicami 4 dzieci. Pani Magdalena Ogrodowczyk jest Instruktorem Metody Rozpoznawania Płodności PSNNPR

Państwo Ogrodowczykowie poprowadzą w naszej szkole dwugodzinny wykład na temat: JAK ROZMAWIAĆ Z DZIEĆMI O SPRAWACH INTYMNYCH? Zapraszamy 24 kwietnia 2015 r o godzinie 17.00.