ŹRÓDŁA wicemistrzem Polski w Szachach!

Nie minął nawet tydzień od udanych dla naszych zawodników Mistrzostwach Województwa Łódzkiego, a nasi szachiści świętują kolejny sukces. W rozegranych dzisiaj Indywidualnych i Drużynowych Mistrzostwach Polski Szkół Niepublicznych nasza drużyna zajęła drugie miejsce! Turniej na warszawskim Torwarze rozgrywany był tempem po 15 minut na zawodnika na rozegranie całej partii, a na liście startowej aż roiło się od reprezentantów Polski. Z uwagi na silną obsadę turnieju, w ostatniej chwili Polski Związek Szachowy zdecydował się zgłosić turniej do oceny rankingowej międzynarodowej federacji szachowej FIDE.

Nasza drużyna w składzie Filip Nowicki, Jacek Adamala, Tomek Adamala, Ania Nowacka, Wojtek Adamala i Marysia Augustyniak wywalczyła drużynowo srebrny medal w kategorii szkół podstawowych, a indywidualne srebro dołożył do tego pierwszoklasista Tomek w kategorii klas I-III.
Cała szóstka reprezentuje na co dzień KS LogIN Skierniewice, a wielki wkład w sukces mieli trenerzy naszych zawodników podczas zajęć indywidualnych: arcymistrzyni Joanna Majdan (trenerka Filipa, Tomka i Marysi, a wcześniej również Jacka i Ani), mistrz międzynarodowy Aleksander Kaczur (trener Jacka) oraz pan Krzysztof Sitarek, nasz czołowy skierniewicki trener (i trener Wojtka).
Naszym medalistom życzymy dalszych sukcesów i wiele wytrwałości w treningach.
S.A.
P.S. Byliśmy o włos od dwóch pierwszych miejsc (zaważyła jedna partia)! Tymczasem śledźcie co wydarzy się w poniedziałek – tym razem Turniej o Puchar NSP „ŹRÓDŁA”.