Bal ze Świętymi…

W środę 31 października br. uczniowie klas: startowej, pierwszej, drugich i trzeciej wzięli udział w Balu Wszystkich Świętych. Do wydarzenia przygotowywali się intensywnie. Na początek każdy musiał wybrać sobie polskiego świętego, w którego się wcieli, następnie poznać czym się wsławił, i w końcu dobrać odpowiedni strój. Na balu mogliśmy poznać historie i zobaczyć kreacje wielu świętych. Tradycyjnie znalazło się kilku Janów Pawłów II, Św. królowa Jadwiga przypadła do gustu kilkunastu dziewczynkom, zawitali również: Św. Faustyna, Św. Wojciech, Św. brat Albert Chmielowski, Św. Andrzej Bobola, Bł. Karolina Kózkówna i inni… Nowością okazał się Sługa Boży ks. Franciszek Blachnicki (ciekawe czy uczeń, który go wybrał wiedział, że był on inspiracją do powstania naszej szkoły:)

W ramach świętowania każda klasa wystawiła 5-osobowe zespoły, które zmierzyły się z pytaniami w quizie o świętych. Poziom był bardzo wysoki, dzieci przygotowywały się do tego zadania poznając żywoty świętych. Ku zaskoczeniu starszych zwycięzcami okazała się drużyna klasy startowej. Gratulujemy! Podczas balu rozstrzygnięto również konkurs plastyczny o świętych. Wspaniałe prace będzie można jeszcze podziwiać…

Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w przygotowanie świętych i ich balu, szczególnie p. Agnieszkce Caban za skoordynowanie całości i poprowadzenie balu:)

R.A.

https://photos.google.com/share/AF1QipOz7Wxx99fOClDOrpZ318cxIYziJdgJue0iYKCKePvu5L7iqiyZEGWXjOkdQ7lDTA?key=SDJCdUkwdkhkR3dDNlduZUVtYXJySy05b3g3MFRB