Przygody ze stolicy …

Pierwsza szkolna wycieczka klas 4-8 za nami!
We środę 31 października „starszaki” z naszej szkoły wyruszyły w podróż, która nastawiona była na doświadczenie. Wszelkiego rodzaju.
Pierwszym punktem programu był escape room. Nasi uczniowie, podzieleni na małe grupy, w 5 pokojach zagadek szukali rozwiązań, dzięki którym mogliby wyjść na wolność, odnaleźć serce lasu, przebyć podróż i wiele innych. Wyzwanie było trudne. Głowy pracowały na całego, współpraca dawała efekty, kreatywność sięgała zenitu. Jedni potrzebowali więcej podpowiedzi, inni mniej. Najważniejsze, że wszyscy wydostali się z tajemniczych pokojów, a ekscytacja, radość i niekończące się pytania „kiedy możemy znów tu przyjechać?” mówiły same za siebie. Takie atrakcje nasi uczniowie lubią 🙂
Kolejnym i kluczowym doświadczeniem było zwiedzenie „Niewidzialnej wystawy”. 4 pokoje będące imitacją mieszkania, ulicy, lasu i muzeum przebyte w zupełnej ciemności… zrobiły niezwykłe wrażenie. Trudno to opisać, tego trzeba doświadczyć! Wiele wiedzy o życiu „w ciemnościach” zdobyliśmy dzięki przewodnikom, którzy opowiedzieli o swojej codzienności, zapoznali nas ze swymi psami przewodnikami i odpowiedzieli na wiele pytań. Z pewnością to doświadczenie każe zadać sobie wiele pytań i poszukiwać na nie odpowiedzi.
W trakcie wyjazdu do stolicy nie mogło zabraknąć też elementu związanego z obchodami 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Udaliśmy się więc pod Grób Nieznanego Żołnierza, gdzie podziwialiśmy zmianę warty, zapaliliśmy znicz i odśpiewaliśmy 4 zwrotki Hymnu Narodowego. Następnie przespacerowaliśmy skąpaną w słońcu Warszawą pod Pomnik Małego Powstańca. Tam również zostawiliśmy znicz.
Wielkie podziękowania dla Nauczycieli, Rodziców i Uczniów za tak miło i bogato spędzony dzień 🙂

Monika Augustyniak