Czytelnicze święto …

Dzień Książki w „Źródłach” był okazja do czerpania inspiracji do czytania, a nawet pisania książek. Najpierw odbyły się warsztaty tworzenia ciekawych historii dla klas IV-VIII dzięki m.in. kartom Saga oraz  kostkom Story Cubes. Młodsze klasy mogły podziwiać książki napisane przez uczniów klasy IIa oparte o pasje poszczególnych dzieci i zadać pytania ich autorom. Znalazły się tu propozycje dotyczące: kulinariów ze smakowitymi przepisami dla niejadków, opowiadania science fiction (Wszechświat wszechczasów) trzymające w napięciu i rozbudzające ciekawość, poradniki sportowe dot. gry w piłkę nożną, ćwiczenia akrobacji. Nie zabrakło tez tomiku poezji, książki o największych państwach Europy, najznakomitszych władcach Polski, afrykańskich zwierzętach, rozwoju kolejnictwa, technikach i dziełach malarskich, a nawet o ekonomii dla dzieci… Można? Można i trzeba pisać i czytać!
Po części warsztatowej odbyła się prawdziwa uczta dla ducha – przedstawienie naszej szkolnej grupy teatralnej osnute na „Opowieściach z Narnii”. Jak tu nie czytać?
Dziękujemy Pani Monice oraz grupie teatralnej za przygotowanie wyjątkowej  zachęty do pokochania książek i czerpania z nich pełnymi garściami?
Oglądaliśmy z zapartym tchem, ale też było niemało okazji do śmiechu ?