Turniej warcabowy

W miesiącu kwietniu 2019 r. w świetlicy szkolnej odbył się turniej warcabowy, w którym wzięły udział dzieci z klasy startowej oraz uczniowie klasy I i IIa.

Jak wiadomo warcaby to gra strategiczna, która wymaga od graczy umiejętności przewidywania oraz wyobraźni.

Celem turnieju była integracja uczniów, kształtowanie postawy sportowej rywalizacji oraz kulturalnego zachowania się wobec przeciwnika, rozwijanie logicznego myślenia, radzenia sobie w sytuacjach problemowych i dostosowania się do reguł gry fair play, kształtowanie umiejętności przeżywania sukcesów i porażek.

Podczas turnieju panowała przyjazna atmosfera a koledzy serdecznie kibicowali swoim faworytom.

Zwycięzcami turnieju zostali:

• Antoni Porczyk kl startowa

• Krzysztof Ciołakowski kl I

• Lena Kazimierczuk kl I

• Jacek Bibik kl IIa

Laureaci turnieju otrzymali nagrody rzeczowe w postaci gier planszowych oraz dyplomy, natomiast wszyscy uczestnicy turnieju słodką niespodziankę. Wszystkim naszym uczniom serdecznie gratulujemy.