Na kulturę czas

Egzaminy za nami. Co prawda wyników jeszcze nie ma, ale Uczniowie wydają się być zadowoleni ze swoich prac. Jest to powód, żeby złapać oddech ?
W związku z tym, że program z j.polskiego został zrealizowany już wiele tygodni temu, przyszedł czas na to, co przyjemne. Tylko i wyłącznie!
Na pierwszy rzut idą więc filmy. Lista jest długa, a dziś obejrzeliśmy „Chłopca w pasiastej piżamie”. Czytamy też dodatkowe książki i… Będziemy cieszyć się literaturą, filmem, teatrem! W końcu to jedno z zadań kultury – zachwycać, cieszyć, napełniać pięknem.
Jest też inny, o którym pisał ks. Tischner: „Sztuka dobrze zna różnorodność masek, jakimi otacza się człowieczeństwo, człowiek. Rozbijanie tych masek uważa za swoje powołanie, swój los. Sztuka jest jednym wielkim krzykiem o prawdę człowieka.” Tego najbardziej pragniemy dla naszych Uczniów – prawdy. Niech kultura ogólnie pojęta będzie jedną z dróg do odnajdywania jej.
Monika Augustyniak