Nocna praca drużyn DI

Za niespełna miesiąc nasze szkolne drużyny Destination Imagination wezmą udział w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Kreatywności we Wrocławiu. Od wielu tygodni pracują nad swoimi wyzwaniami, poszukują rozwiązań i pomysłów, poznają się i uczą współpracy … żeby przekonać do swojego pomysłu Jury konkursowe i pokonać konkurencję z całej Polski.

Da się wyczuć już atmosferę pewnego napięcia i mobilizacji. I właśnie dlatego prace zostały wzmożone do tego stopnia, że trenerki wraz z drużynami pozostały w szkole w nocy z piątku na sobotę. W tym czasie oprócz tradycyjnej integracji (która jest ważnym składnikiem), każda z drużyn pracowała nad scenariuszem, atrybutami, a także robiła „wyzwania na już”. Tego rodzaju ćwiczenia uczą drużyny radzenia sobie z nieoczekiwanymi sytuacjami, stymulują wyobraźnię, angażują do błyskotliwego i innowacyjnego rozwiązywania problemów czy sprawdzają umiejętność szybkiego myślenia „na zawołanie”.