Nowy kolega do programowania:)

Od dziś mamy szkolnego robota, który pomaga nam uczyć się przez zabawę! Ma na imię Foton i jest bardzo grzeczny. Słucha nas – robi dokładnie to co zaplanujemy dzięki programowaniu! Tak! Dziś klasa S i IIa nauczyła się pisać dla niego proste programy?. Dzięki pomocy  Fotona uczyliśmy się dziś matematyki, angielskiego, polskiego, muzyki, przyrody.  Mieliśmy też ciekawe zajęcia uspołeczniające bo nasz robot potrafi okazywać emocje i naśladować różne dźwięki. Bawiliśmy się z nim nawet w przywoływanie wspomnień, odbyliśmy podróże w przyszłość i przeszłość. Można popuścić z nim wodze fantazji i rozwijać kreatywność. A ile mamy inspiracji i pomysłów na świętowanie podczas tutoriali…
Jutro podobno idzie też uczyć szachów. Po raz kolejny przekonujemy się, że nauka przez zabawę jest najskuteczniejsza i bardzo przyjemna! I nigdy nie wiadomo co on razem z panią wymyśli na kolejnej lekcji… Potrafi sporo i ma jeszcze taką specjalną matę. Jednak opowiemy Wam o niej   następnym razem…

Agnieszka Caban