Owady i kwiaty – duet doskonały!

 

Za oknem piękna wiosna. Przyroda tętni życiem. Zachęcamy Was do obserwacji tego, co dzieje się w ogrodzie, lesie, parku. Czy zauważyliście już pszczoły albo biedronki? Jak myślicie, czy owady to szkodniki czy zwierzęta pożyteczne? Obejrzyjcie filmik pt. „Z kamerą wśród pszczół” i zastanówcie się, jakie kwiaty możecie posadzić na swoim balkonie lub w ogrodzie, aby pszczoły mogły wyprodukować miód?

Pod filmem rozwiązanie, ogłoszonego w zeszłym tygodniu, QUIZU KWIATY WIOSENNE.

Dziękujemy za Wasze odpowiedzi na pytanie konkursowe „Co to za wiosenny kwiat?”. Wszystkie 10 kwiatów bezbłędnie rozpoznali: Ania z klasy 3a, Adam z klasy 4, Hania z klasy 5, Zuzia, Kinga i Zuzia z klasy 6 oraz Iza i Jakub z klasy 7. Brawo! Bardzo dobrze spisali się również: Karolina i Franek z klasy 1, Aleksander z klasy 2 i Alex z klasy 3b – 9 prawidłowych odpowiedzi, Jaś z klasy 1, Jacek z 3a, Maja z 3b i Szymon z klasy 6 – 8 dobrych odpowiedzi oraz Zosia z klasy 1 i Janek z klasy 5 – 3 dobre odpowiedzi. Gratulujemy wszystkim, punkty za aktywność, niczym pszczoła na kwiatku, lądują z radością w dzienniku elektronicznym:) Dziękujemy serdecznie za udział w naszej zabawie, a poniżej prezentujemy prawidłowe odpowiedzi:

ZDJĘCIE 1: PIERWIOSNEK (inna nazwa to prymulka)
ZDJĘCIE 2: SZACHOWNICA CESARSKA
ZDJĘCIE 3: FIOŁEK WONNY
ZDJĘCIE 4: SZAFIRKI
ZDJĘCIE 5: PRZEBIŚNIEG
ZDJĘCIE 6: ŻONKIL
ZDJĘCIE 7: TULIPANY
ZDJĘCIE 8: PUSZKINIA CEBULICOWATA
ZDJĘCIE 9: HIACYNT
ZDJĘCIE 10: KROKUS