Pielgrzymka do Rostkowa

W sobotę 17 września 20-osobowa grupa uczniów, rodziców i nauczycieli naszej szkoły wyruszyła po raz pierwszy na pielgrzymkę do Rostkowa. Pod hasłem „WYRUSZ!” odbyła się tam 40 Pielgrzymka Dzieci i Młodzieży. Hasło nawiązuje do postaci św. Stanisława Kostki, który “wyruszył” w drogę z Wiednia do Rzymu, idąc za wolą Bożą i za własnymi marzeniami. Hasło “WYRUSZ!” ma być zachętą także dla młodzieży do wyruszenia w drogę na Światowe Dni Młodzieży, które odbędą się w Lizbonie w 2023 roku. Blisko pół tysiąca młodych ludzi po wspólnej Eucharystii przeszło ok. 6km w pieszej pielgrzymce z Przasnysza do Rostkowa, miejsca urodzenia naszego patrona. Tam w pobliżu Sanktuarium odbył się Festyn Św. Stanisława Kostki. Nasza pielgrzymka wpisała się także w Tydzień Wychowania, który obchodzimy co roku we wrześniu, w tym roku pod hasłem „Ja Jestem Drogą, Prawdą i Życiem”. Jest to miesiąc, w którym dla dzieci i młodzieży rozpoczyna się nowy rok szkolny a więc czas, w którym można podjąć refleksję nad potrzebą dobrego wychowania i stawiania sobie pytań w jaki sposób kształtować odpowiednie postawy w dzieciach. W naszej szkole, za wzorem patrona Św. Stanisława Kostki wierzymy, że należy młodego człowieka doceniać i wskazywać mu wyższą poprzeczkę, do której może dążyć. Wiemy, że osiąganie wyznaczonych celów wymaga zawsze trudu, wyrzeczenia i wiary w siebie i dlatego wspólnie podjęliśmy trud pielgrzymowania drogą ważnych dla nas chrześcijańskich wartości i mamy nadzieję, że to wydarzenie na stałe wpisze się w kalendarz Szkoły Źródła.