Przedstawienia dla upamiętnienia

7 marca br. uczciliśmy 10 rocznicę powstania naszej szkoły oraz pamięć naszego zmarłego dyrektora Konrada Sieka wystawiając dwa przedstawienia w trakcje Festiwalu „Teatr jednego wiersza”. 🎭

Pracując tutorsko nad rozwojem talentów chcieliśmy pokazać liczne zdolności artystyczne naszych uczniów szerszemu gronu widzów; nie tylko piękną dykcję i staranną recytację, ale także umiejętności taneczne, akrobatyczne, gry na instrumentach, itd. 🎼🎊🕺🎹🤸‍♀️
Nasi uczniowie włożyli wiele pracy i wysiłku w przygotowanie obu przedstawień chcąc zrobić coś szczególnego: uczcić w jednym z nich pamięć zmarłego dyrektora, a w drugim dziesięciolecie powstania szkoły. Efekty tej pracy utrwalił na filmie p. Artur Sułek🎬, dzięki czemu wszyscy mamy piękną pamiątkę i możemy znów wracać do tych podniosłych chwil i podziwiać szeroką gamę zdolności artystycznych naszych uczniów. Mają oni okazję rozwijać swoje talenty podczas pracy w kreatywnym kole teatralno-muzycznym w naszej szkole oraz dzięki świadomej pracy tutorskiej.
Układy taneczne, które stworzyli nasi uczniowie, wykorzystując elementy tańca zarówno klasycznego jak i współczesnego, z pewnością zapadną nam w pamięci i przejdą do historii naszej szkoły. Liczne, precyzyjnie i rytmicznie wykonane salta, akrobacje, przejścia w tył i w przód, piruety, sznurki, szpagaty, piramidy, żonglerka, chodzenie na rękach w połączeniu z tańcem m. in. z szarfą, piłkami, bum-bum rurkami oraz innymi rekwizytami to wycinek tego, co mogli na żywo zobaczyć widzowie CKiSu w wykonaniu naszych uczniów z klas 1-3 oraz 4-6. Nie zabrakło też muzyki wykonywanej na żywo, dzięki grze na bum-bum rurkach i ksylofonie. Wiersze Juliana Tuwima „Skakanka” oraz Marii Terlikowskiej „Straszny sen”, nabrały zupełnie nowego wymiaru dzięki interpretacji naszych uczniów. Bawią, zaskakują, wzruszają i przenoszą w wielowymiarowy świat sztuki i kultury i TEATRU. To wszystko stało się możliwe dzięki kreatywności i rozwijaniu zdolności naszych źródłowych talentów oraz opiece i prowadzeniu p. Agnieszki Caban 🏆.
Już wkrótce będzie można podziwiać kolejne przygotowane przez nich propozycje wydarzeń artystycznych… 🎥
PRZEDSTAWIENIE KLAS 1-3:
PRZEDSTAWIENIE KLAS 4-6
Zdjęcia i film powstały dzięki wysokiej jakości sprzętowi zakupionemu w ramach programu „Laboratoria Przyszłości”.