Spotkanie autorskie z pisarzem

W dniu 20 czerwca br. w naszej szkole odbyło się spotkanie autorskie z pisarzem Pawłem Beręsewiczem. Gościa przedstawił zebranym Stanisław Strzelczyk, uczeń klasy 7, który w ramach realizacji swojego celu tutorskiego zorganizował to wydarzenie. W ramach spotkania Pan Paweł opowiedział o swojej drodze do pisarstwa, zaprezentował dorobek zawodowy i opowiedział na czym polega praca autora i tłumacza książek.
Ciekawym punktem spotkania były rozmowy na temat książek, które pisarz przeprowadził z naszymi uczniami, Stasiem, Różą i Anią. Niezwykle emocjonującym elementem wydarzenia był „pojedynek rewolwerowców”, który polegał na tym, że uczniowie w odpowiedni sposób musieli zareagować na konkretną, ustaloną głoskę, którą usłyszą podczas czytania wiersza. Na koniec był także czas na zadawanie pytań, których padło wiele od naszych małych i dużych miłośników książek.