Warszawa zdobyta czyli wycieczka klas młodszych:)

13 czerwca 2023 r. klasy 1-3 wybrały się na całodniową wycieczkę do Warszawy. Najpierw odwiedzili Centrum Nauki Kopernik, gdzie mogli wykonać wiele doświadczeń a także zapoznać się z nowoczesną technologią. Po posiłku, z pełnymi brzuchami ruszyli na zwiedzanie Zamku Królewskiego. Tam czekała na nich Pani edukatorka z lekcją „Król i jego dwór”. Uczniowie dowiedzieli się, jak wyglądało życie na dworze Stanisława Augusta Poniatowskiego, ile osób mieszkało w Zamku, w co ubierali się dworzanie, co jedli, a nawet jak kłaniano się królowi. Po ciekawej lekcji historii, udali się na długi spacer Traktem Królewskim wraz z przewodniczką po Warszawie. Pani Izabela nie tylko pokazała im wspaniałe zabytki i ciekawe miejsca, ale także przypomniała uczniom wiele legend, o których wcześniej uczyli się w szkole. Ostatnim punktem wyprawy były wspólne lody i spacer pod Pałac Prezydencki.

Wycieczkę zrealizowano przy udziale środków z Ministerstwa Edukacji i Nauki w ramach programu „Poznaj Polskę”.