Szachy dla uczczenia Niepodległości

16 listopada 2019 r. dzięki wsparciu i zaangażowaniu wielu osób odbył się I Skierniewicki Niepodległościowy Turniej Szachowy. Stał się on nie tylko okazją do rywalizacji w królewskiej grze, ale lekcją historii, na której uczono kolejną rocznice odzyskania Niepodległości przez Polskę. Do udziału zaproszono uczniów szkół podstawowych do lat 14 z terenu miasta Skierniewice, gminy Skierniewice i powiatu skierniewickiego. Rozegrano 11 rund w systemie szwajcarskim OPEN P15. Wyniki można zobaczyć tutaj: https://www.chessmanager.com/…/…/5165554040045568/results/11.
Miłośników szachów odwiedzili wyjątkowi goście. Na zakończenie turnieju pojawili się żołnierze ze Stowarzyszenia Tradycji 26 Skierniewickiej Dywizji Piechoty. Wspólnie odśpiewano ROTĘ i uroczyście wręczono nagrody.

Wydarzenie realizowane zostało w ramach programu MIKROGRANTY „ŁÓDZKIE NA PLUS” 2019 realizowanego przez Centrum OPUS, finansowanego ze środków Samorządu Województwa Łódzkiego oraz Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich na lata 2014 – 2020. Patronat nad wydarzeniem objęli: Prezydent Miasta Skierniewice, Starosta Skierniewicki, Wójt Gminy Skierniewice, Polski Związek Szachowy, Radio RSC oraz Radio Victoria.

Gratulujemy wszystkim zawodnikom i zapraszamy za rok na kolejne takie spotkanie.