Szkolny Flash mob Czytelniczy

Pozytywni ludzie z pozytywnym przesłaniem czyli Flash mob czytelniczy – 4 maja 2023 r. 🙂
Każda okazja do promowania książki i czytelnictwa jest dobra. W naszej szkole to już tradycja, choć staramy się rozwijać ją na różne sposoby i próbujemy różnych form. W tym roku w piękny, słoneczny dzień promowaliśmy książki dzięki akcji – Szkolny Flash mob Czytelniczy. W dosłownym tłumaczeniu Flash mob oznacza błyskawiczny tłum, czyli grupę osób gromadzących się w miejscu publicznym w celu przeprowadzenia jakiegoś krótkiego zdarzenia. Celem akcji jest głównie zabawa, podczas której przekazywana jest jakaś ważna idea. W naszej szkole położyliśmy nacisk na promocję książki. W doskonałych warunkach pogodowych i przyrodniczych, rozsiadając się w Eko-pracowni Pod chmurką, a także we wszystkich zakamarkach szkolnego trawnika, zarówno uczniowie jak i nauczyciele spędzili 15 minut czytając fragmenty ze swojej ulubionej książki. W ten niekonwencjonalny sposób zwróciliśmy uwagę na fakt, że książka jest ważna, a czytanie pożyteczne. Uczeń klasy 7 przyniósł jedną ze swych ulubionych psychologicznych książek rozwojowych – Pozytywni ludzie. Rozwijaj relacje, które dodadzą Ci skrzydeł. Niech to będzie dla nas wszystkich motto rozwojowe – Pozytywni ludzie czytają!. Jeśli uda nam się tym zarazić innych, to rzeczywiście mamy prawo czuć się uskrzydleni.