Trochę o naszych sportowcach…

Wytrwale trenują przez cały rok, czasem wykonując morderczy wysiłek… Mimo przeciwności nie poddają się i ciągle dążą do wyznaczonego celu. Sportowa postawa to podstawa:) Mamy zaszczyt podzielić się kolejnymi sukcesami…

Nasza pływaczka Ania Bibik (kl. VIII) została wyróżniona przez Prezydenta Miasta Skierniewice. 20 maja br. odbyło się wręczenie stypendiów sportowych w miejskim ratuszu. Ania za swoje osiągnięcia została powołana do Kadry Wojewódzkiej WOPR w sportowym ratownictwie wodnym.  Tymczasem na co dzień szlifuje swój talent w WOPR Skierniewice.

Ponadto podczas zawodów kwalifikacyjnych Łódzkiego Okręgowego Związku Lekkiej Atletyki (12.05 i 19.05) rozgrywanych na stadionie łódzkiego AZS startowały młodziczki UKS Vis, wśród których znalazła się również nasza Ania Bibik. W pierwszych ze wspomnianych zawodów Ania pokonała 100 metrów w czasie 13.52 sek. Tydzień później na dystansie 100 metrów Ania wykonała tzw. życiówkę (13.45 sek.), tym samym wygrała swoją serię i w zawodach była 2. wśród młodziczek. W skoku w dal na 2. pozycji w rywalizacji młodziczek Ania ukończyła konkurs z wynikiem 4.86 m. Gratulujemy licznych sukcesów!!!

Wiosną tego roku szkolnego rozpoczęliśmy czwartki lekkoatletyczne pełną parą. Regularnie uczestniczy w nich Zuzia Kłossowska, Wiktoria Kołodziejczyk, Karolina Kiliańska, Marta Maniakowska i Filip Nowicki. Wszyscy zawodnicy zdobywają dla szkoły punkty, które nie pozostają bez znaczenia w rywalizacji międzyszkolnej. Ponadto Marta Maniakowska i Filip Nowicki zdobyli kilka złotych, srebrnych i brązowych medali w kilku konkurencjach. Filip Nowicki w biegu na 1000 m dwukrotnie zdobył I miejsce, a raz II miejsce!! Dodatkowo zdobył III miejsce w skoku w dal. Brawo!!! Cudownie też spisała się Marta Maniakowaska, która w biegu na 300 m zdobyła raz I miejsce i raz III miejsce!!! Gratulacje!!! Życzymy wytrwałości w treningu i dalszych sukcesów sportowych!

W ostatnim czasie z kolejnym wyzwaniem zmierzyli się również szachiści. Podczas majowego weekendu wzięli udział w Wojewódzkich Mistrzostwach w Szachach Klasycznych, które miały miejsce w Spale. Bracia Tomek, Wojtek i Jacek Adamalowie walczyli z niemałą liczbą konkurentów… Tomek (9 lat) zdobył 7 pkt z 9 uzyskując 6 miejsce w Województwie do lat 10. Wojtek (9 lat) wywalczył 5,5 pkt w tej samej kategorii. Natomiast Jacek (11 lat) zdobył 6 pkt z 9; w klasyfikacji ogólnej (w grupie do lat 18) dało mu to 16 miejsce, natomiast w grupie do lat 12 udało się zdobyć brązowy medal:) Gratulacje! Chłopcy na co dzień trenują w klubie LOGIN Skierniewice.

To tylko niektóre powody do dumy:) Na co dzień jest ich mnóstwo. Jednak dla porządku warto wymienić choćby powyższe:) Powodzenia w kolejnych wyzwaniach!!!

Barbara Zwolińska, R. A.