W ogrodzie różanym …

Dziękujemy Pani profesor Bożenie Matysiak z Instytutu Ogrodnictwa za zabranie nas w fascynującą różaną przygodę o tysiącach zapachów. Urzekające piękno i naukowe zacięcie to rzadkość, ale nie w tym przypadku. Na świecie jest cn. 30000 odmian róż o 600 odcieniach kolorów. Naszą uwagę zwróciła polska róża o nazwie Chopin. Wyjątkowo piękna, podobno odwracająca uwagę kierowców na jednym z rond Kutna – miasta róż, jest też róża Leonarda da Vinci. Jednak każda z nich jest tą wyjątkową i niepowtarzalną. Ach marzy nam się takie rosarium przed szkołą. Róże pięknie kwitną właśnie w czerwcu – miesiącu wytrwałości. Byłby to taki symbol owocnej całorocznej pracy i nauki… Pani profesor obiecała nam wszelkie niezbędne merytoryczne konsultacje. Pielęgnacja to prawdziwe wyzwanie. Podejmujemy? Nasz jeden kolega zaczął już w zeszłym roku… i nie poddaje się?
Klasa 2a z wychowawczynią