X Tydzień Wychowania – czas dla rodzica…

Wczorajsze popołudnie to dla rodziców i kadry naszej szkoły czas „świętowania rodzicielstwa”. Z okazji X Tygodnia Wychowania nasi prelegenci poruszyli temat wspierania dzieci i młodzieży w trosce o ich dobrostan psychiczny.
Pani Joanna Kwiatkowska pokazała jak doświadczenie towarzyszenia tutorskiego oddziałuje na poczucie akceptacji dziecka przez dorosłych. Przedstawiła również przykłady jak tutoring może prowadzić podopiecznego do brania odpowiedzialności za swój rozwój. Takie wsparcie tworzy przestrzeń do dialogu między dorosłym a dzieckiem.
Pan Marek Kozłowski zebrał opinie dzieci i młodzieży o tym co przeszkadza im w relacji z dorosłymi. Na tej podstawie stworzył katalog dobrych praktyk, które stanowią podstawę dobrej relacji rodzic-dziecko. Dzięki tej analizie każdy mógł ocenić na jakim etapie relacji z dzieckiem się odnajduje.
Treści przedstawione nie były teorią. W obu przypadkach mogliśmy usłyszeć osobiste doświadczenia i ich owoce. Za ten dar i świadectwo życia serdecznie dziękujemy naszym prelegentom:)
R.A.