Akcja „KORKI”

DSC04567Klasa pierwsza wzięła udział w akcji „ZAKORKUJMY SKIERNIEWICE”. Nasza Pani prosiła od początku roku szkolnego, abyśmy zbierali plastikowe korki i przynosili je do szkoły, nie wiedziała jeszcze na jaką akcję będą przeznaczone, ale powiedziała, że na pewno komuś pomożemy. I stało się !!! Pewnego dnia przyniosła do szkoły gazetę „Głos Skierniewic” a w niej był artykuł, w którym dwaj wolontariusze organizowali akcję zbierania korków dla 12-letniego Mateusza, który potrzebuje pomocy, bo jest chory. Pani zawiesiła artykuł nad pudłem z korkami, żebyśmy pamiętali dla kogo zbieramy. Kiedy uzbieraliśmy dwa ogromne pudła, pani powiedziała, że korki będą niedługo zabrane i mamy ostatnią szansę pobawić się nimi i wtedy….pozwoliła wysypać wszystkie korki na dywan !!! Zabawa była przednia, jedni „nurkowali”, drudzy pływali, inni układali na stolikach obrazy, jeszcze inni szukali jedynych, niepowtarzalnych wzorów. Niektórzy tworzyli grupy nazw, kolorów, firm, jednym słowem – ile nas było, tyle było pomysłów… Bawiliśmy się długo, wciąż zaskakując nowymi pomysłami. A kiedy czas się skończył, zebraliśmy korki w pudła, na pamiątkę zostały zdjęcia, a teraz korki czekają na odbiór. Zbierać będziemy dalej, to dla Ciebie Mateusz !!!!