Szkolni szachiści wrócili …

W dniach 10-14 października w Spale odbyły się Międzywojewódzkie Mistrzostwa Juniorów, będące jednocześnie eliminacjami do przyszłorocznych Mistrzostw Polski Juniorów. Uczestniczyło w nich pięcioro uczniów naszej szkoły. Drugie miejsce w kategorii chłopców do lat 9 i jednocześnie awans do turnieju finałowego uzyskał ośmioletni Jacek Adamala, a w tej samej grupie wiekowej rywalizowali też jego sześcioletni bracia Wojtek i Tomek, którzy nadspodziewanie dobrze radzili sobie ze znacznie starszymi przeciwnikami i zakończyli rywalizację na dwunastym i trzynastym miejscu. Dziesięcioletni Filip Nowicki do ostatniej rundy walczył o awans w grupie chłopców do lat 11, zajmując ostatecznie siódme miejsce, a jego rówieśniczka Ania Nowacka zajęła 10 miejsce w grupie dziewcząt do lat 11.
Ania i Filip będą mieli jeszcze jedną szansę na udział w turnieju finałowym Mistrzostw Polski Juniorów, ponieważ w listopadzie odbędzie się turniej półfinałowy, podczas którego można również wywalczyć kwalifikację.
Naszym zdolnym i pracowitym juniorom życzymy dalszych sukcesów.
Szymon Adamala
img-20161015-wa0007