Z życia klasy drugiej

Poszukiwanie darów jesieni.

W miniony poniedziałek udaliśmy się na spacer do parku miejskiego w celu zaobserwowania oznak rozpoczynającej się jesieni. Zbieraliśmy kasztany, żołędzie oraz wielokolorowe liście. Na koniec spaceru udaliśmy się na plac zabaw.

Szukamy cech prawdziwej przyjaźni.

Na wtorkowych zajęciach określaliśmy cechy prawdziwej przyjaźni. Posługując się bajką Adama Mickiewicza Przyjaciele odegraliśmy role głównych bohaterów, stworzyliśmy scenki do bajki. W głowach każdego z nas utkwiło ,,przysłowie niedźwiedzie”: ,,Że prawdziwych przyjaciół poznajemy w biedzie”.

Tworzymy ,,szkołę marzeń”.

W środę po rozważaniach dotyczących tego jak wyglądały szkoły dawniej oraz jak wyglądają w dzisiejszych czasach spróbowaliśmy utworzyć ,,szkołę naszych marzeń”. Zabawiliśmy się w architektów i używając różnych przyborów plastycznych wykonaliśmy projekt szkoły.

Katarzyna Czeczott

park1 park2 park3 park4 park5 projekt-szkoly1 projekt-szkoly2 projekt3 wtorek-scenki2 wtorek-scenki3 wtorekscenki1