Mamy własną tradycję…

Co roku w noc z 31 października na 1 listopada wielu nieświadomych chrześcijan bierze udział w obchodach Halloween. Czy mamy świadomość, że jest to z gruntu antychrześcijańskie pseudoświęto?

Czym jest Halloween?
Halloween jest świętem, które obchodzono po raz pierwszy w USA w 1920 r. w mieście Anoka w stanie Minnesota. Do Europy trafiło przed 60 laty. Wywodzi się ono z celtyckiego święta ku czci boga śmierci – Samhaina, na którego cześć składano również ofiary z ludzi.

Czy nie jest to tylko zabawa?
Zamiast zdrowej refleksji nad życiem wiecznym i autentycznej radości z perspektywy nieba, serwuje się nam święto duchów i śmierci, przebieranki i zabawy w ciemnych klimatach. Dlaczego tak jest i po co to?
Warto zwrócić uwagę, iż zabawowe używanie symboliki związanej ze śmiercią i magią oswaja społeczeństwa z okultyzmem i współtworzy klimat, w którym od dziesięcioleci w zachodniej kulturze rośnie nurt irracjonalny, czego przejawami są setki miliardów dolarów wydawanych przez Europejczyków na usługi wróżek i jasnowidzów. Anton La Vey, autor „Biblii szatana”, przyznał, że Halloween dla satanistów jest najważniejszym dniem w roku.
Usprawiedliwieniem dla obchodzenia Halloween nie może być tłumaczenie, iż całe to święto to tylko zabawa oraz żart. Trzeba bowiem pamiętać o tym, że za pomocą dowcipów i rozrywki również można skutecznie wpajać w ludzkie serca pewne przekonania oraz wzorce zachowań. Poza tym czy w sprawach Bożych przykazań i wiary katolickiej możemy sobie pozwolić na dowcipkowanie? Czy można na przykład dla zabawy recytować inwokacje do diabła albo szydzić sobie z Pana Jezusa?

Pismo Święte a Halloween
W czasach inwazji przeróżnych form pogaństwa warto pamiętać o napomnieniach św. Pawła Apostoła:
„Ależ właśnie to, co ofiarują poganie, demonom składają w ofierze, a nie Bogu. Nie chciałbym, byście mieli coś wspólnego z demonami. Nie możecie pić z kielicha Pana i z kielicha demonów; nie możecie zasiadać przy stole Pana i przy stole demonów” (1 Kor 10, 20-21)
„Nie wprzęgajcie się z niewierzącymi w jedno jarzmo. Cóż bowiem ma wspólnego sprawiedliwość z niesprawiedliwością? Albo cóż ma wspólnego światło z ciemnością? Albo jakaż jest wspólnota Chrystusa z Beliarem lub wierzącego z niewiernym?” (2 Kor 6, 14-15).

Zachęcamy do przeczytania świadectwa byłej satanistki odnośnie Halloween:

Link do wywiadu

Za portalem: https://strzelce.diecezja.swidnica.pl/2019/03/27/jestem-chrzescijaninem-nie-obchodze-halloween/

KS. TEODOR: CZY KATOLIK MOŻE IŚĆ NA HALLOWEEN?

PIĘĆ POWODÓW DLACZEGO OBCHODZIĆ HALLOWEEN SZEROKIM ŁUKIEM: