Edukacja przez Szachy w Szkole

Szkoła „Źródła” uczestniczy w projekcie Polskiego Związku Szachowego „Edukacja przez Szachy w Szkole”.
Zajęcia szachowe są obowiązkowe w klasach I-III, aby od pierwszych lat szkolnych zwiększyć umiejętności matematyczne naszych uczniów, szczególnie w zakresie logiki, orientacji przestrzennej, myślenia analitycznego, rozwiązywania problemów oraz kształtowanie ważnych cech osobowości; jak odpowiedzialność, koncentracja, intuicja.

W roku szkolnym 2016/2017 zajęcia są prowadzone w klasach pierwszej i startowej. Nauczycielem prowadzącym jest pani Agnieszka Caban, która ukończyła szkolenie Polskiego Związku Szachowego w tym zakresie.

Napisano w Aktualności
Sekretariat czynny:
PN 8.00-16.00
WT 8.00-16.00
ŚR 7.30-15.00
CZ 7.30-15.00
PT 7.30-15.00


Nasze aktualne projektyLubimy czytać

Newsletter

RSS Pozostań z nami na bieżąco

Dołącz do nas!

Wciąż możesz przepisać swoje dziecko
Sprawdź co nas wyróżnia wśród innych

Czy wiesz, że

Pasje i zainteresowania dzieci są dla nas drogocenną wskazówką i pomocą w kreowaniu odpowiednich warunków rozwoju