Zapraszamy do KLUBU GIER PLANSZOWYCH

Od lutego br w naszej szkole rozpoczął swoją działalność KLUB GIER PLANSZOWYCH, opiekunem klubu jest pani Agnieszka Porczyk.

Gry planszowe zapewniają dobrą zabawę, umożliwiają odreagowanie szkolnych stresów i pozwalają wczuć się w nieznane dotąd role. Nie tylko bawią, ale w jednakowym stopniu rozwijają wyobraźnię oraz uczą przewidywania, podejmowania decyzji i ponoszenia odpowiedzialności za nie. Rozwijają umiejętności społeczne i interpersonalne. Gry edukacyjne rozwijają wiedzę dzieci z wielu dziedzin. Młodzi gracze rozwijają dziecięcą sprawność motoryczną, spostrzegawczość, refleks, orientację przestrzenną i pamięć. Pozwalają także kształtować analizę oraz syntezę wzrokową i słuchową. Usprawniają mowę, wzbogacają zasoby językowe, rozwijają myślenie. Wpływają na doskonalenie umiejętności matematycznych i logicznych u dzieci, rozbudzają zainteresowania.

Nasz szkolny Klub Gier Planszowych powstał w ramach projektu „Wsparcie edukacji” firmy GRANNA, od której otrzymaliśmy pakiet startowy.

Zajęcia klubowe będą odbywać się w czytelni szkoły:
wtorek 14.15 – 15.00 – uczniowie klasy III i IV< środa 12.15 - 13.00 - uczniowie klasy startowej i klas I - II Serdecznie zachęcamy wszystkich uczniów do udziału w zajęciach a rodziców, w ramach możliwości, do wsparcia zasobów klubowych w gry planszowe. ZAPRASZAMY!

Napisano w Aktualności

Tylko u nas Twoje dziecko znajduje się pod opieką osobistego opiekuna dbającego nie tylko o jego potrzeby, ale i o właściwy rozwój i przedłużenie wysiłków podejmowanych przez rodziców w domu, dobrany odpowiednio plan nauczania oraz metody kształcenia i wychowania zachęcające dziecko do kreatywności i samodzielnego myślenia