Owocna wyprawa do Karpacza

Właśnie zakończyły się trwające od 26 marca do 5 kwietnia Mistrzostwa Polski Młodzików do lat 10 w szachach klasycznych. Szczęście uśmiechało się do biorącego w nich udział ucznia klasy trzeciej naszej szkoły, Jacka Adamali. Bilans sześciu zwycięstw i trzech porażek pozwolił Jackowi na zajęcie czternastego miejsca w klasyfikacji generalnej i uzyskanie przywileju reprezentowania Polski we wrześniowych Mistrzostwach Europy. Jednocześnie Jacek zajął trzecie miejsce w dodatkowej klasyfikacji rocznika 2008 i młodszych, co gwarantuje mu udział w przyszłorocznych Mistrzostwach Polski Młodzików do lat 10 bez konieczności brania udziału w eliminacjach.

Jacek przygotowywał się do występu w Mistrzostwach Polski przez wiele miesięcy trenując pod okiem arymistrzyni Joanny Majdan – bardzo dziękujemy za trud włożony w wyszkolenie naszego reprezentanta.

Jackowi życzymy silnej woli i wytrwałości w treningach.
S.A.