„Skrzydlaci przyjaciele” – spotkanie z ornitologiem

ptaki

Dzisiaj w naszej szkole odbyło się niezwykle ciekawe spotkanie z ornitologiem panem Michałem Maniakowskim. Dzieci dowiedziały się, że ptaki to bardzo zróżnicowana grupa zwierząt. Nie wszystkie potrafią latać, są takie które żyją w wodzie, niektóre są bardzo małe, inne znowu bardzo duże. Różnią się kolorem upierzenia, budową dzioba, pazurów, szybkością latania. Dzieci obejrzały piękną prezentację multimedialną na temat życia ptaków. Poznały wygląd i budowę przyrządów służących do obserwacji ornitologicznych – lornetkę, lunetę. Następnie rozmawiały z Panem Michałem o ptakach żyjących w naszym najbliższym otoczeniu, które możemy spotkać na spacerze lub we własnym ogródku – o wróbelkach, sikorkach, gołębiach czy gawronach. Już umówiliśmy się z panem ornitologiem na kolejne spotkanie, będzie to wiosenny spacer  po naszym parku, gdzie na własne uszy i oczy będziemy mogli poobserwować żyjące tam te ciekawe skrzydlate stworzenia… Dziękujemy !!!