Królewska Gra dla Ojczyzny…

W sobotę 11 listopada 2017 roku odbył się w Skierniewicach turniej szachów szybkich z okazji Święta Niepodległości. Brali w nim udział uczniowie naszej szkoły. Najwyżej z „naszych” uplasowali się Jacek Adamala (4. klasa, miejsce siódme) i Filip Nowicki (5. klasa, miejsce dziewiąte). Kilkoro naszych uczniów zdobyło lub podwyższyło swoje kategorie szachowe: Maciej Caban (7. klasa, IV kategoria), Kuba Caban (5. klasa, V kategoria), Marysia Augustyniak (1. klasa, IV kategoria).

Pozostali śmiałkowie to: Ania Caban, Rafał Brzeziński, Wojtek Adamala ( klasa 1a), Tomek Adamala (klasa 1b).
Na uwagę zasługuje również występ taty Marysi, p. Rafała Augustyniaka, który zdobył z marszu IV kategorię. Dla niego, podobnie jak dla grona uczniów, którzy w naszej szkole uczą się w programie Edukacja przez Szachy w Szkole, był to pierwszy w życiu turniej umożliwiający zdobycie kategorii szachowej.
S.A.