Projekt matematyczny w klasach 4

W dniach 14-18.06 klasa 4a i 4b realizowały projekt edukacyjny „Matematyka – to nie może być nudne!”. Tematem projektu było stworzenie przez uczniów stolikowych gier matematycznych, które odzwierciedlały zdobyte w tym roku szkolnym wiadomości i umiejętności matematyczne. Uczniowie w parach, grupach lub indywidualnie mieli za zadanie opracować koncepcję gry matematycznej, stworzyć jej prototyp, napisać instrukcję do gry oraz przygotować ciekawą prezentację swojej autorskiej gry matematycznej by następnie zaprezentować grę klasie.

Efekty wspaniałej pracy uczniów widać na zdjęciach.

Wszystkim należą się gratulacje, a najważniejsze, że dzięki realizacji projektu uczniowie rozwijali takie kompetencje przyszłości jak umiejętność krytycznego myślenia, poszukiwania kreatywnych rozwiązań, efektywnej współpracy w grupie, tworzenia i rozwoju procesów twórczych tak, aby otrzymać pożądany efekt, a także umiejętność nadawania ważności informacjom i zwiększania ich użyteczności. 
W tym tygodniu na lekcjach matematyki gramy w nasze własnoręcznie przygotowane gry matematyczne 🙂