Życie, rodzina, wartości …

26 maja br. ulicami naszego miasta przeszedł marsz promujący wartości rodzinne. W Marszu dla Życia i Rodziny wzięły rodziny z naszej szkoły. Podczas drogi śpiewano piosenki i odczytano fragmenty Konstytucji RP definiujące rodzinę. Uczestnicy marszu nieśli kolorowe balony, banery, transparenty oraz flagi…

Za Gościem Łowickim przytaczamy wypowiedź jednego z ojców naszej szkoły: ” Pogoda nam dopisała. Frekwencja też nie była najgorsza. Obecność tutaj jest znakiem wyznawania konkretnych wartości i stanięciem w opozycji do tego, co lansuje dziś świat. Wyszliśmy, by dać świadectwo. W myśl tego, co powiedział Edmund Burke, irlandzki filozof i polityk, że „zło zwycięża, gdy dobrzy ludzie nic nie robią”. Dziś można odnieść wrażenie, że ludzie popierający tradycyjną rodzinę są w mniejszości, ale to nieprawda – mówił Tomasz Chadamik.

Głównymi organizatorami Marszu dla Życia i Rodziny byli Stowarzyszenie „Dar Życia” oraz parafia św. Stanisława.

R.A.

Drodzy Rodzice,
chciałbym bardzo podziękować tym z Was, którzy odpowiedzieli na nasze zaproszenie i wzięli udział, razem z dziećmi we wczorajszym marszu. Świadectwo i przykład osób dorosłych, a zwłaszcza rodziców jest bardzo ważnym elementem wychowania naszych dzieci. Jeszcze raz, bardzo serdeczne dziękuję, iż mogliśmy być na Marszu dla Życia i Rodziny razem. Dziękuję również pani Ewie Jędrzejewskiej za zorganizowanie naszej grupy.
Konrad Siek

Poniżej galeria wybranych zdjęć dzięki pracy lokalnych mediów. Dziękujemy! 

https://lowicz.gosc.pl/doc/5596970.Skierniewice-Marsz-dla-Zycia-i-Rodziny#Galerie

http://skierniewice.naszemiasto.pl/artykul/pierwsza-komunia-swieta-2019-w-skierniewicach-kosciol,5139429,gal,t,id,tm.html