Uczeń ŹRÓDEŁ na podium

Mamy zaszczyt ogłosić, że nasi uczniowie osiągają pierwsze sukcesy pozaszkolne w nowym sezonie 2015/16. Jednym z nich jest zwycięstwo w turnieju szachowym ucznia klasy drugiej Jacka Adamali.

IMG_20151006_155534
W dniach 12-13 września 2015 roku uczeń naszej szkoły, Jacek Adamala, wziął udział w Turnieju Kołowym w Puszczy Mariańskiej dla zawodników z rankingiem PZSzach 1400, czyli posiadających IV kategrię chłopców lub III kategorię dziewcząt. Tego typu turniej to doskonała okazja do rywalizacji w gronie zawodników o zbliżonym poziomie szachowym. Wystąpiło ośmioro zawodników w wieku od 6 do 43 lat, grano na dystansie 7 rund w systemie każdy z każdym. Decydująca o losach pierwszego miejsca partia miała miejsce w rundzie piątej, gdzie po zaciętym boju Jacek pokonał zawodniczkę Polonii Warszawa, Jaśminę Kandułę, która zajęła ostatecznie drugie miejsce. Wynik 6 zwycięstw i 1 porażka pozwolił Jackowi nie tylko wrócić do domu z pucharem, ale również podwyższyć kategorię szachową. W kolejnych turniejach występuje już jako zawodnik III kategorii.
Jesteśmy dumni z Jacka, życzymy kolejnych sukcesów!

Wszystkim zainteresowanym przypominamy, że w naszej szkole odbywają się zajęcia szachowe dla chętnych, prowadzone przez panią arcymistrzynię Joannę Majdan-Gajewską, aktualną reprezentantkę Polski. Zajęcia dla chętnych dzieci odbywają się we wtorki w trzech grupach zróżnicowanych względem poziomu gry.