Zapraszamy do KLUBU GIER PLANSZOWYCH

Od lutego br w naszej szkole rozpoczął swoją działalność KLUB GIER PLANSZOWYCH, opiekunem klubu jest pan  Robert Kowalczyk.

Gry planszowe zapewniają dobrą zabawę, umożliwiają odreagowanie szkolnych stresów i pozwalają wczuć się w nieznane dotąd role. Nie tylko bawią, ale w jednakowym stopniu rozwijają wyobraźnię oraz uczą przewidywania, podejmowania decyzji i ponoszenia odpowiedzialności za nie. Rozwijają umiejętności społeczne i interpersonalne. Gry edukacyjne rozwijają wiedzę dzieci z wielu dziedzin. Młodzi gracze rozwijają dziecięcą sprawność motoryczną, spostrzegawczość, refleks, orientację przestrzenną i pamięć. Pozwalają także kształtować analizę oraz syntezę wzrokową i słuchową. Usprawniają mowę, wzbogacają zasoby językowe, rozwijają myślenie. Wpływają na doskonalenie umiejętności matematycznych i logicznych u dzieci, rozbudzają zainteresowania.

Nasz szkolny Klub Gier Planszowych powstał w ramach projektu „Wsparcie edukacji” firmy GRANNA, od której otrzymaliśmy pakiet startowy.

Zajęcia klubowe odbywają się w piątki od 14.00 do 15.00

Serdecznie zachęcamy wszystkich uczniów do udziału w zajęciach a rodziców, w ramach możliwości, do wsparcia zasobów klubowych w gry planszowe.

ZAPRASZAMY!