SPA, stadion, kilka pomników..

Gratuluję Państwu bardzo kreatywnych dzieci 🙂 Makieta aglomeracji miejskiej jest jeszcze możliwa do obejrzenia na II piętrze w pobliżu gabinetu dyrektora. Przyjrzyjcie się Państwo dokładnie, a znajdziecie miejski basen ze SPA, extra lampę rozświetlającą stadion, kilka pomników (m.in. czołg z czasów II wojny światowej i samolot jeszcze  z I), gustowny park miejski, super nowoczesną myjnię samochodową elektrownię zaopatrującą miasto w światło za pomocą oryginalnych i pięknych lamp, most wielopasmowy oraz całą sieć dróg  i ulic, miejski uzdatniacz powietrza. Do tego dochodzi różnorodna architektura ze „szklanymi” i „żelbetonowymi” drapaczami chmur, ogromne reklamy, zieleń miejska, fabryki, muzea, szkoły, skate parki… To  dzieło przygotowały dzieci w wieku od 5 do 8 lat z tego co my wyrzucamy do kosza….

Nie możemy się nadziwić, że największa aglomeracja na świecie mieści w sobie całą ludność Polski (Tokyo). Poznaliśmy kilkanaście przykładów metropolii i wiemy, że najwięcej jest ich w Azji!
Za tydzień ruszamy w podróż do przeszłości w czasy dam i rycerzy. Chcemy szczególnie się przyjrzeć zamkowi w Malborku, który w tamtych czasach  był cudem architektury i techniki. Mile widziane książki i gadżety związane z tematem 🙂