Zajęcia dodatkowe

Grafik zajęć dodatkowych 2016/2017
zaj-dodatkowe-16-17

PROGRAM GŁOŚNEGO CZYTANIA

Ciężko znaleźć drugi tak korzystny i wielowymiarowy sposób pozytywnego oddziaływania na dzieci, jak codzienne głośne czytanie i rozmowy o bohaterach usłyszanych historii i opowiadań. Odnosząc przeczytanych treści do życia codziennego dzieci, można nie tylko przekazać im ogromną wiedzę o świecie, ale trwale i skutecznie uwrażliwić je na pożądane i obecne w Programie Profilaktyczno-Wychowawczym szkoły wartości.

Okazuje się, że badania potwierdzają, iż głośne czytanie odpowiednio dobranej literatury ma bardzo silny wpływ na wybory moralne, postrzeganie świata, wrażliwość i codzienne decyzje dzieci. Jednak to nie wszystko. Głośne czytanie rozwija także ich wyobraźnię, mowę, słuch, logiczne myślenie, poszerza zasób słownictwa i umiejętność wypowiadania się oraz przewidywania konsekwencji swoich działań. Czytanie czyni dzieci bardziej empatycznymi na potrzeby innych ludzi oraz umożliwia przyswajanie ogromnej ilości wiedzy z niezliczonych dziedzin nauki i życia ludzkiego.

Osoby prowadzące – nauczyciele, chętni rodzice i wolontariusze NSP „Źródła” w Skierniewicach; lider kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom”  z Fundacją „ABCXXI – Cała Polska czyta dzieciom” – Agnieszka Caban (koordynator szkolny)


KOŁA PLASTYCZNE

W ramach koła plastyczno-przyrodniczego dzieci uczą się m. in. jak chronić przyrodę segregując odpady i wykorzystując surowce wtórne, jak rozpoznawać odgłosy ptaków, tropy zwierząt czy gatunki drzew. W ramach tych zajęć dzieci wykonują prace plastyczne wykorzystując różnego rodzaju pomoce i materiały, np. przyniesione z domu surowce wtórne. Zajęcia rozwijają zdolności plastyczne uczniów oraz podnoszą ich świadomość ekologiczną i przyrodniczą. (zajęcia dla klas młodszych)

Podczas zajęć z koła plastycznego dzieci spełniają swe pragnienia dotyczące malowania, lepienia z plasteliny, gliny czy masy solnej, a także rzeźbienia w mydle…. (zaj ęcia dla klas starszych)

Osoby prowadzące – Ewa Jędrzejewska, wychowawca klasy 3 , Agnieszka Caban, wychowawca klasy startowej.

LOGOTERAPIA

Celem zajęć jest prowadzenie działań diagnostycznych i terapeutycznych dotyczących zaburzeń mowy u dzieci w wieku wczesnoszkolnym. Wykorzystanie logoterapii jako elementu terapii pedagogicznej ma znaczenie dla usuwania zaburzeń mowy oraz związanych z tym trudności w uczeniu się. W ramach zajęć prowadzone są ćwiczenia oddechowe o charakterze zabawy, wzmacnianie pozytywne czy zabawy logopedyczne.

Osoby prowadzące – Ewa Jędrzejewska, wychowawca klasy 3


SZACHY

Osoba prowadząca – Joanna Majdan-Gajewska, wielokrotna medalistka mistrzostw Polski juniorek, wicemistrzyni świata juniorek do lat 16. Zajęcia dla dzieci, które rozpoczęły naukę w poprzednich latach są płatne;

Osoba prowadząca – Agnieszka Caban, wychowawca klasy startowej. Zajęcia bezpłatne w ramach programu „Szachy w szkole” dla klas: startowej i pierwszej;


JĘZYK ANGIELSKI DODATKOWY, W TYM Z NATIVE SPEAKEREM

Dzieci z klas I-IV mają w tygodniu obowiązkowo dodatkowe dwie godziny języka angielskiego, w czasie których doskonalą swoje umiejętności komunikacyjne, uczą się angielskiego wykorzystując anglojęzyczne materiały filmowe, rozwiązują ciekawe quizy i zagadki. W sumie dzieci mają 4 godziny angielskiego tygodniowo. Jedna godzina zajęć jest prowadzona przez native speakera. Jest to „Ekologia po angielsku”, zajęcia z języka angielskiego w ramach programu edukacji ekologicznej, dzieci poznają angielskie słownictwo m. in. na temat przyrody i zachowań ekologicznych – dbania o środowisko poprzez segregację i recykling.
Dzieci z klasy 0 mają zajęcia z języka angielskiego dwa razy w tygodniu po pół godziny, nauka języka odbywa się głównie przez zabawę, piosenki i taniec. Dzieci słuchają, obserwują i powtarzają materiał językowy, nauka połączona jest z aktywnością ruchową angażującą zarówno motorykę małą (prace plastyczne) jak i dużą (ruch całego ciała).

Osoby prowadzące – Teresa Bibik, wicedyrektor NSP „ŹRÓDŁA”, Anna Jasińska, nauczyciel j. angieskiego NSP „ŹRÓDŁA”, Sarah Trębska, native speaker

KOŁO PRZYRODNICZE

 

Osoba prowadząca – Wojciech Frączek, nauczyciel przyrody NSP „Źródła” w Skierniewicach.


ZAJĘCIA RYTMICZNO – MUZYCZNE

Osoba prowadząca – Danuta Zglińska – nauczyciel muzyki NSP „Źródła” w Skierniewicach.


KLUBIK MĘSKI

Pomysł na elitarny klubik tylko dla chłopców bardzo przypadł im do gustu. Już pierwsze zajęcia ukazały ich entuzjazm i moc pomysłów do realizacji. Dzięki klubikowi mają zapewniony nie tylko wyjątkowy czas w męskim gronie, wizyty ciekawych gości opowiadających o swych pasjach i umożliwiających ich posmakowanie, ale również możliwość wyszalenia się i realizacji swoich potrzeb: rywalizacji, intensywnego ruchu i głośnego wyrażenia emocji. Zajęcia są tak konstruowane by energia i zapał chłopców mogły być pokierowane w korzystnym i wartościowym dla nich kierunku. To wszystko razem sprawia, że chętnie poznają przeróżne dziedziny wiedzy, często praktycznie niedostępne w programach i zajęciach szkolnych, a w życiu bardzo przydatne i praktyczne. Nauka zamienia się tu w pasję, a atmosfera kina akcji  i niespodzianek na zajęciach klubikowych przyciąga ich jak magnes do coraz głębszego poznawania  świata w sposób dla nich atrakcyjny i twórczy. Okazuje, że nawet trochę wycofani zazwyczaj  chłopcy zapalają się i angażują swym całym męskim sercem, a ci zwykle „rozrywkowi” ukierunkowują swą energię w pożądanym kierunku.

Osoby prowadzące – chętni tatusiowie.


KLUBIK ŻEŃSKI
To spotkania, na których uczennice mogą spędzić miło czas robiąc rzeczy przyjemne i pożyteczne. Kobieca potrzeba piękna zaspokajana jest przez wykonywanie dekoracji, prace ogrodnicze, kucharzenie czy praktyczne eksperymenty chemiczne. To dopiero początek, bo pomysłów przychodzi coraz więcej. Nieocenioną wartością spotkań są mamy, które angażują się prowadzenie klubiku i tworzą ciepły i kobiecy klimat. Aby ukształtować w przyszłości wspaniałe kobiety warto poświęcić czas na formowanie cnót, dobrego wykorzystania czasu i angażowania się w prace. Klubik daje okazję aby uczyć dziewczęta bycia dobrą koleżanka/przyjaciółką, zachęca do dbałości o szczegóły, utrzymania porządku wokół siebie czy dostrzegania potrzeb innych osób.

Osoby prowadzące – chętne mamy, ciocie, babcie…

Sekretariat czynny:
PN 8.00-16.00
WT 8.00-16.00
ŚR 7.30-15.00
CZ 7.30-15.00
PT 7.30-15.00


Nasze aktualne projektyLubimy czytać

Newsletter

RSS Pozostań z nami na bieżąco

Dołącz do nas!

Wciąż możesz przepisać swoje dziecko
Sprawdź co nas wyróżnia wśród innych

Czy wiesz, że

Promujemy edukację medialną by odpowiednio stymulować rozwój dzieci, a jednocześnie chronić je przed zagrożeniami