„Oszczędzamy na odpadach i kupujemy książki do szkolnej biblioteki”

ab
W piątek 27.11.2015 uczniowie naszej szkoły odwiedzili firmę EKO-PAP zajmującą się skupem makulatury. Dowiedzieli się tam m.in. jak prawidłowo segregować makulaturę, tak aby móc później wykorzystać ją jako wartościowy surowiec wtórny.
Ta lekcja ekologii w terenie była pierwszym krokiem w realizacji naszej całorocznej akcji polegającej na zbiórce makulatury. Uzyskanych w ten sposób fundusze chcemy przeznaczyć na zakup książek do szkolnej biblioteki.
Wyjście zakończyło się niemałym sukcesem – uczniowie przynieśli do punktu skupu 85 kg makulatury i zdobyli 17zł!
Niebawem w szkole pojawią się specjalnie oznakowane kartonowe pudła na różnego rodzaju makulaturę: gazeta tzw. szara, gazeta kolorowa, książki, papier biały.
Na szkolnej tablicy ogłoszeń pojawi się tabelka, na której będziemy zapisywać kolejne zbiórki makulatury i informować na bieżąco jak kilogramy zamieniają się w złotówki:)
DSCF2564 DSCF2562 DSCF2560